/Files/images/2020medsestra/7066-2-.gif

Що таке булінг

Булінг або цькування – це певні дії, які завдають фізичної або психічної шкоди. Сюди належить психологічне, фізичне, економічне чи сексуальне насильство, яке вчиняють стосовно малолітньої особи в навчальному закладі.

До цькування також входить знущання в інтернеті чи за допомогою телефонів. Наприклад, коли учневі регулярно надсилають непристойні повідомлення чи публікують особисті фото. Також враховується і цькування вчителів чи адміністрації школи щодо малолітніх.

Як зрозуміти, що дитину цькують

У дитини може з’явитися роздратованість, необґрунтована агресія до слабших людей або домашніх тварин, невмотивовані напади плачу чи інші різкі зміни в поведінці. Це в тому випадку, коли дитина не розповідає про те, що її ображають.

Окрім психологічних ознак, можуть бути фізіологічні. Дитина може почати завдавати собі шкоди. Наприклад, інтенсивно розчісувати тіло чи з’являтимуться неконтрольовані рухи. Батьки повинні реагувати на будь-яку нетипову зміну поведінки.

Що робити, якщо дитина потерпає від булінгу

Насмперед, треба зібрати докази цькування. Найважливішими є показання свідків, а також відео та аудіозаписи булінгу. Це все матиме значення як доказова база. Звернутися до класного керівника: розповісти, що відбувається, хто це робить, у який спосіб та іншу додаткову інформацію. На це мають відреагувати в навчальному закладі. Важливо написати заяву на ім’я директора закладу. Якщо адміністрація школи проблему не розв’язує – звернутися до міськво або в поліцію із заявою. До неї додати зібрані докази. Якщо цькування відбувається не між учнями, а з боку вчителя стосовно учня – діяти за такою ж схемою.

Які передбачено покарання

Закон передбачає адміністративну відповідальність за булінг – штраф або громадські роботи. Якщо порушення зафіксовано вперше, то штраф становить від 850 до 1 700 гривень. Якщо воно повторюється впродовж року або здійснювалось групою людей – від 1 700 до 3 400 гривень. У разі, якщо порушення здійснила малолітня особа (діти до 16 років), штраф накладають на батьків або опікунів.

Якщо про випадок булінгу не повідомили в правоохоронні органи – керівникові навчального закладу передбачено штраф: від 850 до 1 700 гривень або виправні роботи на термін до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку

/Files/images/2020medsestra/48284b9.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 117

Коментарi